#4

Gra Giełdowa to już XII edycja konkursu, którego historia sięga 2006 roku. Jego głównym założeniem jest stworzenie platformy, która będzie symulacją warunków giełdowych. Każdy uczestnik rozpocznie z kwotą startową fikcyjnych 100 000 PLN, a jego zadaniem będzie tak je zainwestować, aby osiągnąć jak największy zysk. Rozgrywka będzie trwała 5 tygodni od 9 kwietnia do 11 maja, a zwycięzcą zostanie osoba z najwyższą stopą zwrotu. Dla najlepszych są przewidziane nagrody rzeczowe takie jak tablet, smartfon, smartwach, książki i inne, a także praktyki.

5 kwietnia (czwartek) o godzinie 12.00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego będzie miał miejsce wykład z udziałem przedstawiciela XTB, który zapozna uczestników konkursu z poruszaniem się po platformie oraz omówi podstawy inwestowania. Wykład będzie transmitowany online tak, aby miał do niego dostęp każdy zainteresowany, bez względu na miejsce.
Misją Gry Giełdowej jest nauka przez praktykę – przekazanie uczniom i studentom  wartościowych informacji o Giełdzie Papierów Wartościowych oraz poszerzenie ich umiejętności z zakresu sprawnego poruszania się na rynku kapitałowym.

 
Tegoroczną edycję tworzy zespół ludzi z pasją do giełdy w składzie:
– Karolina Stępień
– Zuzanna Maciejewska
– Artur Gordon
– Artur Kaczuba
– Michał Stachurski
– Arkadiusz Haupt
Organizatorem Gry Giełdowej jest Studenckie Koło Naukowe Inwestor.
Partnerem głównym i współorganizatorem jest X-Trade Brokers DM S.A.